Paparan: Kontras Tinggi | Asal
white blue red green big font small font W3C
13 December 2017 / 24 Rabiul Awal 1439
Tetapan

AKADEMIK

Jabatan Sains Komputer

Gambar

Nama

Bidang Kepakaran

Prof. Dr. Hjh Fatimah binti Dato Ahmad
Bilik 215
fatimah@upnm.edu.my
(03-9051 3400 samb 2072)



1) Information Retrieval
2) Multimedia Computing
3) Natural Language Processing

Prof. Emeritus Dato Dr. Tengku Mohd bin Tengku Sembok
tmts@upnm.edu.my

1) Information Retrieval
2) Computational Linguistics
3) Artificial Intelligence
4) Multimedia Development
5) Compiler Construction

Prof. Dr. Omar bin Zakaria
Bilik 261
omaratupnmdotedudotmy
(03-9051 3400 samb 2029)
1) Information Security Management
2) Human Impact Management
3) Knowledge Management
4) Authentication
5) Access Control
6) Socio-Technical in Information Security

Mohd Hazali

Prof Madya Mohd Hazali bin Mohamed Halip
Bilik 221
hazali@upnm.edu.my

(03-9051 3400 samb 2069)
1) Computer Networks
2) Network Security
3) Steganography
4) Health Informatics
Suzaimah Prof Madya Dr. Suzaimah bte Ramli
Bilik 245
suzaimah@upnm.edu.my
(03-9051 3400 samb 2021)
1) Vision Intelligence System
2) Artificial Intelligence
3) Computational programming
Kapt Syed Nasir Prof Madya Syed Nasir Alsagoff bin Syed Zakaria
Bilik 223
syednasir@upnm.edu.my
(03-9051 3400 samb 2068)
1) Malware
2) Cryptography
3) Email Security
4) Forensics Accounting
5) Search and Rescue
6) Future Soldier
7) Human Command and Control
8) UAV, UGV and USV Command and Control
9) Network Centric Technologies
10) Locationing Technologies
11) Mobile Applications
Prof Madya Dr. Mohd Nazri bin Ismail
Bilik 255
m.nazri@upnm.edu.my
(03-9051 3400 samb 2026)
1) System Performance Modelling
2) Computer & Networking
3) Network Management & Security

Prof Madya Dr. Mohd Afizi bin Mohd Shukran
Bilik 243
afizi@upnm.edu.my
(03-9051 3400 samb 2020)
1) Information Retrieval
2) Data Mining
3) Image Processing
4) Signal Processing
5) Digital Watermarking

Dr. Amalina Farhi binti Ahmad Fadzlah
amalina.farhi@upnm.edu.my

1) Software Engineering
2) Human Computer Interaction
3) Information Management
4) Mobile Application Usability
5) Software Quality

Lt Kol Hamzan bin Abd Jamil
hamzan@upnm.edu.my

1) Information Management
2) Knowledge Management
3) Integrated Logistics Support (ILS)
4) Logistics Support Analysis (LSA)
5) Reliability, Availability & Maintainablity (RAM) Engineering
6) Life Cycle Costs (LCC)
7) Project Management
8) Strategic and Defence

Zuraini

Dr. Zuraini binti Zainol
zuraini@upnm.edu.my

1) Knowledge Representation and Reasoning
2) Artificial Intelligent
3) Data Mining

Lt Kol Mahendra a/l K. Sekaran Nair
mahendra@upnm.edu.my

1) Oracle Database
2) Logistics
3) Supply Chain Management
4) Inventory Systems
Norulzahrah binti Mohd Zainudin
Bilik 247
norulzahrah@upnm.edu.my
(03-9051 3400 samb 2022)
1) Digital Forensics
2) Computer Security

Kamaruzaman Maskat
Bilik 239
kamaruzaman@upnm.edu.my
(03-9051 3400 samb 2059)
1) Computer Networks
2) Info security
3) Mobile Agents

Kapt Muhamad Lazim bin Talib
Bilik 225
lazim@upnm.edu.my
(03-9051 3400 samb 2067)
Cuti Belajar

1) Machine Learning
2) Intelligent Agents
3) Intelligence System Engineering
4) Image Processing
5) Artifial Intelligent

Syahaneim

Dr. Syahaneim binti Marzukhi
syahaneim@upnm.edu.my

1) Artificial Intelligent
2) Machine Learning

Nor Asiakin

Nor Asiakin binti Hasbullah
asiakin@upnm.edu.my

1) Information Security
2) Privacy
3) Transformation Government

Nor Fatimah

Nor Fatimah binti Awang
norfatimah@upnm.edu.my

Siti Rohaidah Ahmad
Bilik 235
rohaida@upnm.edu.my
(03-9051 3400 samb 2062)
Cuti Belajar

1) Data Mining
2) Object oriented Technology
3) Programming Languages
4) Database

Mohd Rizal

Dr. Mohd Rizal bin Mohd Isa
rizal@upnm.edu.my


1) Biometric Security
2) Watermarking

Moziyana

Dr. Nurhafizah Moziyana binti Mohd Yusop
moziyana@upnm.edu.my

1) Kaedah Berangka
2) Programming

Norshariah

Dr. Norshahriah binti Wahab
shahriah@upnm.edu.my

1) Visualisation & Human Computer Interaction

Muslihah binti Wook
muslihah@upnm.edu.my

Yuhanim Hani binti Yahaya
yuhanim@upnm.edu.my

1) Fuzzy Logic
2) Data Mining
3) Software Engineering

Dr. Mohammad Adib bin Khairuddin
adib@upnm.edu.my

1) Information Security Management
2) Network Security
Suhaila bt Ismail
suhaila@upnm.edu.my

1) Digital Forensics
2)Security
3) Project Management

Dr. Arniyati Ahmad
arniyati@upnm.edu.my
1)Data mining
2)Computer Security
3)Web Programming

Nazatul Naquiah Ahba binti Abd Hamid
nazatul@upnm.edu.my

Syahruddin bin A Ghani
syahruddin@upnm.edu.my

1) Multimedia System
2) Artificial Intelligence
Siti Hajar binti Zainal Rashid
sitihajar@upnm.edu.my
1) Software Engineering
2) Programming Languages
3) Database
Farha binti Jamaluddin
farha@upnm.edu.my

1) Artificial Intelligence (AI)

Dr. Noor Afiza Mat Razali
afiza@upnm.edu.my

Dr. Mohd Fahmi Bin Mohamad Amran
fahmiamran@upnm.edu.my

Dr. Hassan Bin Mohamed
hassan@upnm.edu.my

Dr. Nor Azliana Akmal Binti Jamaludin
azliana@upnm.edu.my

Jabatan Teknologi Maritim

Gambar

Nama

Bidang Kepakaran

Kept. Prof. Dr. Zulkifly bin Mat Radzi TLDM (B)
Bilik 227
zulkifly@upnm.edu.my
(03-9051 3400 samb 2066)
1) Sains Navigasi
2) Operasi Maritim
3) Pengurusan Maritime
4) Maritime Security & Safety

Kept. Wan Baderul Hisan bin Wan Muda TLDM
Bilik 237
baderul@upnm.edu.my
(03-9051 3400 samb 2061)
1) Hidrografi
2) Oseanografi
3) Global Information System (GIS)
4) Maritime Survey
5) Maritime Law
6) Sains Navigasi

Lt Kdr Ir Hardy Azmir bin Anuar TLDM
Bilik 268
hardy@upnm.edu.my
(03-9051 3400 samb 2033)
1) Electronic Communication (High Frequency)
2) Analogue Electronic (Amplifier)
3) Power Electronic (Switch Mode Power Supply)
4) System Programming (C & Assembly)
5) Microcomputer System (Industrial Standard Architecture & Peripheral Component Interconnect)
6) Microprocessor / Microcontroller System (Intel & PIC)

Lt Kdr Mohd Azzeri bin Naeim (B)
Bilik 267
azzeri@upnm.edu.my

(03-9051 3400 samb 2032)

1) Kejuruteraan Mekanikal (Teknologi Marin)

Lt Kdr Mohd Norsyarizad bin Razali (B)
norsyarizad@upnm.edu.my
Cuti Belajar
1) Sains Matematik (UTM)
2) Kejuruteraan Elektronik & Telekomunikasi (UNIMAS)

Lt Kdr Mohd Najib bin Abdul Ghani Yolhamid (B)
Bilik 262
najib@upnm.edu.my
(03-9051 3400 samb 2035)
1) Marine Engineering
2) Electrical and Electronics Engineering
3) Instrumentation
4) Projectile and Bullet Technology
Dr Nanthini Sridewi a/p Appan
Bilik 240
nanthini@upnm.edu.my
(03-9051 3400 samb 2058)
1) Biotechnology (Microbial Biotechnology)

Md Badron bin Ismail
Bilik 257
badron@upnm.edu.my
(03-9051 3400 samb 2027)
1) Maritime Laws and Conventions
2)Maritime and Environmental Economics
3) Marine Transportation
4) Marine Environment Protection.


Kdr Halim bin Abdul Aziz TLDM (Bersara)
halim@upnm.edu.my
7622041
1) Peperangan Elektronik
2) Pembangunan Sistem Berasaskan IT
3) Sistem Elektrik dan Elektronik Kapal TLDM
4) Sistem Senggaraan Kapal
5) Integrated Logistic Supoort System


Kdr Tang Jut Weng TLDM (Bersara)
jut@upnm.edu.my
7622057
1) Pengurusan Maritim
2) Sains Navigasi
3) Maritime Security/Safety
4) Operasi Maritim

Norshaheeda binti Mohd Noor
Bilik 259
norshaheeda@upnm.edu.my
(03-9051 3400 samb 2028)
1) Supply Chain Management
2) Logistics
3) Consumer Logistics
Mohammad Abu Ubaidah Amir bin Abu Zarim
Bilik 252
ubaidah@upnm.edu.my
(03-9051 3400 samb 2040)
1) Naval Architecture
2) Marine Engineering

Roshamida binti Abd Jamil
roshamida@upnm.edu.my

1) Maritime Technology

Jabatan Sains Pertahanan

Gambar

Nama

Bidang Kepakaran

Prof Dato’ Dr. Wan Md Zin Wan Yunus
Bilik 219
wanmdzin@upnm.edu.my
(03-9051 3400 samb 2070)
1) Analytical & Polymer Chemistry
Prof. Dr. Abdul Ghapor bin Hussin
Bilik 242
ghapor@upnm.edu.my
(03-9051 3400 samb 2056)
1)DirectionalStatistics
2) Error-in Variables Model
Prof. Dr. Muhd Zu Azhan bin Yahya
Bilik 269
mzay@upnm.edu.my
(03-9051 3400 samb 2034)
1) Bahan Termaju
2) Sains Bahan
3) Polimer Elektrolit
4) Bateri
5) Fuel Cell
6) Sel Solar
7) Sensor
8) Fizik Teori

Prof. Madya. Dr. Noor Azilah binti Mohd Kasim
Bilik 253
azilah@upnm.edu.my
(03-9051 3400 samb 2025)
1) Kimia

Pusat Pembangunan Latihan Maritim

Gambar

Nama

Bidang Kepakaran

Kept. Prof. Dr. Zulkifly bin Mat Radzi TLDM (B)
Bilik 227
zulkifly@upnm.edu.my
(03-9051 3400 samb 2066)
1) Sains Navigasi
2) Operasi Maritim
3) Pengurusan Maritime
4) Maritime Security & Safety
Kdr Mohd Arif bin Ahmad TLDM (B)
Bilik 241
arif@upnm.edu.my
(03-9051 3400 samb 2057)
1) Sains Navigasi
2) Navigasi Astronomikal
3) Pengurusan Maritim
4) Operational Research
5) Maritime Environment

Kdr Heman

Kdr Heman bin Buang TLDM (B)
Bilik 238
heman@upnm.edu.my
(03-9051 3400 samb 2060)
1) Sains Navigasi
2) Law of the Sea (UNCLOS 72)
3) Maritime Safety / Security
4) Maritime Environment
5) Underwater / Mine Warfare
Tarikh Kemaskini: 27 Januari 2017