Paparan: Kontras Tinggi | Asal
white blue red green big font small font W3C
13 July 2020 / 22 Zulkaedah 1441
Tetapan

STAFF AKADEMIK (MATEMATIK)

Ketua Jabatan


Dr. Nurulhuda binti A. Manaf

  • B.Sc (Hons) (Computational Mathematics) (UiTM)
  • M.Sc (Scientific Computation) (Sussex,UK)

nurulhuda@upnm.edu.my

Profesor Madya


Kapt Prof. Madya Ahmad Zaidi bin Sulaiman (Bersara)

  • Dip Edu (UKM)
  • B.Sc (Mathematics) (Loyola Univ. USA)
  • MBA (UKM)

zaidi@upnm.edu.my
C.V., sila klik sini. (dikemaskini pada: 26/9/2017)



Prof. Madya Dr. Wan Rozita binti Wan Din


  • B.Sc(Applied Mathematics)(Flinders University,South Australia)
  • M.Sc(Statistics)(UKM)
  • PhD (Mathematics) (UKM)

wanrozita@upnm.edu.my
Full C.V., please click here. (last update: 26/9/2017)



Prof. Madya Dr. Ummul Fahri binti Abdul Rauf

  • Diploma in Statistics(UiTM)
  • B.Sc (Statistics)(UiTM)
  • M.Sc (Statistics)(UKM)
  • PhD (Applied Statistics) (RMIT University, Melbourne)

ummul@upnm.edu.my

Pensyarah Kanan


Datin Aniza binti Wamin

  • B.Sc (Statistics) (UM)
  • M.Sc (Statistics) (UKM)

aniza.wamin@upnm.edu.my




Dr. Mazlinda binti Ibrahim

  • B.Sc (Industrial Mathematics)(UTM)
  • M.Sc (Mathematics)(UTM)
  • PhD (Mathematics) ( University Of Liverpool, UK)

mazlinda@upnm.edu.my



Dr. Hoo Yann Seong

  • B.Sc (Mathematics)(USM)
  • M.Sc (Mathematics)(USM)
  • Phd (Applied Mahematics)(UPM)

yannseong@upnm.edu.my



Dr. Ruzanna binti Mat Jusoh

  • B.Sc (Mathematics) (UKM)
  • M.Sc (Mathematics) (UKM)
  • Phd (Civil Engineering: Transport Networks)(University of Glasgow)

ruzanna@upnm.edu.my
C.V., sila klik sini. (dikemaskini pada: 18/6/2020)

Dr. Nur Amalina Binti Jamaludin

  • B.Sc (Mathematics) (UPM)
  • M.Sc (Mathematics) (UPM)
  • PhD (Mathematics & Computational Physics)(UPM)

amalinajamaludin@upnm.edu.my


Dr. Mohd Syazwan bin Mohamad Anuar

  • B.Sc (Hons) (Management Mathematics) (UITM)
  • M.Sc (Statistics) (UKM)
  • PhD (Statistics)(UPNM)

m.syazwan@upnm.edu.my

Dr. Nur Aisyah binti Abdul Fataf

  • B.Sc (Mathematics) (UKM)
  • M.Sc (Mathematics) (UKM)
  • PhD (Matematik Berkomputasi) (UPM)

n.aisyah@upnm.edu.my


Dr. Mohd Anuar bin Jamaludin

  • B.Sc (Industrial Mathematics) (UTM)
  • M.Sc (Mathematics) (UTM)
  • PhD (Mathematics)(UKM)

mohdanuar@upnm.edu.my
C.V., sila klik sini. (dikemaskini pada: 18/6/2020)

Dr. A’qilah binti Ahmad Dahalan

  • B.Sc (Mathematic Computer Graphic) (UMS)
  • M.Sc (Applied Mathematics) (UMS)
  • PhD (Mathematics)(UPNM)

a.qilah@upnm.edu.my

Dr. Nor Ain Azeany binti Mohd Nasir

  • B.Sc (Hons)(Mathematics)(UPM)
  • M.Sc (Numerical Analysis)(UPM)
  • Phd (Applied Mathematics)(UKM)

norainazeany@upnm.edu.my

Pensyarah


Puan Fatin Amirah binti Ahmad Shukri

  • B.Sc (Mathematics)(UIAM)
  • M.Sc(Finance)(UIAM)

fatin@upnm.edu.my

Puan Azuraini binti Mohd Arif

  • B.Sc(System Eng.)(Arizona,USA)
  • M.Sc(Statistics)(UKM)

azuraini@upnm.edu.my

Puan Norzaura binti Abd Rahman (Cuti Belajar)

  • B.Sc (Mathematics) (UiTM)
  • M.Sc (Mathematics) (UKM)

norzaura@upnm.edu.my

Puan Nabilah Fikriah binti Rahin (Cuti Belajar)

  • B.Sc (Mathematics) (UKM)
  • M.Sc (Mathematics) (UKM)

nabilah@upnm.edu.my


Puan Noor Syazwana binti Abd Aziz (Cuti Belajar)

  • B.Sc (Hons)(Computational Mathematics)(UiTM)
  • M.Sc (Mathematics)(UTM)

noorsyazwana@upnm.edu.my


Puan Nur Adilah Liyana binti Hj Aladdin (Cuti Belajar)

  • B.Sc (Industrial Mathematics)(UTM)
  • M.Sc (Engineering Mathematics)(UTM)

nuradilah@upnm.edu.my


Puan Normurniyati binti Abd Shattar

  • B.Sc (Industrial Mathematics)(UTM)
  • M.Sc (Engineering Mathematics)(UTM)

normurniyati@upnm.edu.my


Encik Mohd Faisal bin Saari (Cuti Belajar)

  • B.Sc (ManagementMath) (UiTM)
  • M.Sc (Mathematic) USM

mohdfaisal@upnm.edu.my


Puan Nur Sakinah binti Idris

  • M.Sc (Mathematics)
  • B.Sc (Science Industrial Mathematics) (Honours)

nursakinah@upnm.edu.my

Tarikh Kemaskini: 19 Jun 2020